pátek 24. června 2016

Kam na víkend s dětmi, zn. levně

Kamali vám poradí, jak za minimální náklady strávit víkend s dětmi. Hry v přírodě jsou vděčnou aktivitou. Většinou k nim nepotřebujete víc než jen papír a tužku.

 

Najdi pachatele

O co jde: Posbírat všechny zatoulané lístečky s nápovědou a určit pachatele. 
Úvod: V městečku byl spáchám nehorázný zločin. Nikdo netuší, kdo byl pachatelem, víme ale, že zločinec po sobě zanechal stopy. Jsou dobře ukryté, ale šikovní vyšetřovatelé je jistě naleznou.
Jak hra probíhá: Na zhruba 10 až 15 lístečků napište indicie, které popisují pachatele. Např.: má šátek kolem krku, má zelené tričko, nosí sluneční brýle, má za páskem lístky kapradin, má dlouhé vlasy, v kapse nosí šišku apod. Lístečky ukryjte po okolí. Použijte buď obyčejný papír, nebo naopak papír výrazné barvy, podle toho, jak hru chcete ztížit. Děti lístečky hledají. Jakmile je všechny najdou, ustrojí jednoho člena přesně tak, aby co nejlépe odpovídal indiciím.
Hra trvá: 30–45 minut

 

Hledání ukradených obrazů

O co jde: Najít po lese rozmístěné obrázky a překreslit je.
Úvod: Ze slavné galerie někdo ukradl 10 obrazů. Vaším úkolem je najít je, ale protože jsou obrazy chráněny zlým psem, nemůžete je vzít zpátky do galerie. Zbývá vám proto jediná možnost: Obrázky přemalovat. Kdo první se první vrátí do tábora se všemi přemalovanými obrazy, vítězí.
Jak hra probíhá: Může se hrát po jednotlivcích nebo ve dvojičkách.
Hra trvá: 30 minut
Další tipy na hry v přírodě.

 

Farma zvířat

Navštivte farmu nebo výběh se zvířaty, ovečkami, kozami, kachnami. Nemusíte jít rovnou do zoo, a přesto si to užijete. Podívejte se, kde je nejbližší farma, a vyrazte tam.

 

Piknik pro „nevidoucí“

Během času v přírodě nesmíte zapomínat na jídlo. Ale i povinná svačinka může být zábavná. Japonská půjčka vám ukáže jak. Zavažte dětem oči a hrajte si na slepce. Dejte dětem za úkol, aby posvačily se zavázanýma očima, a pak s nimi proberte, jak se u toho cítily.

 

Volnočasové spolky

Ve větších, ale i mnoha menších městech najdete spolky, které se nabízejí pestrý program volnočasových aktivit pro děti zdarma. Většinou se jedná o diakonie, církevní spolky, ne vždy se však musí jednat o nábožensky zaměřené organizace. Japonská půjčka pro vás sesbírala pár tipy, na koho se obrátit ve větších městech.

 

Kde hledat ve větších městech

Když už opravdu nevíte, hledejte lépe.

2 komentáře:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchodujte kdekoliv Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj všichni, viděl jsem komentáře od lidí, kteří již obdrželi půjčku od (nelsonská společnost poskytující půjčku), a pak jsem se rozhodl požádat o jejich doporučení, která jsem potvrdil na svém osobním bankovním účtu v celkové výši 20 000 EUR. Požádal jsem před hodinami. To je opravdu skvělá zpráva a radí každému, kdo potřebuje skutečnou půjčku, aby mohl poslat e-mailem (nelsonwealthfinacialloanservic @ gmail). Jsem rád, že mohu získat půjčku, o kterou jsem požádal. Prosím, podělte se o pomoc s přáteli.

    OdpovědětVymazat