pátek 24. června 2016

Jak odměnit školáka za vysvědčení

Vysvědčení je za humny a celoroční dřina si zaslouží odměnu. Dítě je pak lépe motivováno k další práci. Není vlastně důležité, zda dítě doneslo jedničky nebo trojky, hlavní je, že váš malý školák udělal pokrok. U někoho je maximum jednička, u jiného trojka. Kamali vám přináší několik tipů na pěkné dárky, které jsou navíc šetrné k vaší peněžence.

„Nemít prachy – nevadí!“ Úplně nejdříve ale zmíníme, že v dnešní konzumní době není snadné vysvětlit dítěti, že vše nelze poměřovat penězi. Šetříte každou korunu a dítě vám skuhrá, že chce novou hračku. Vysvětlete mu to. Děti nejsou hloupé, řekněte mu, že jako rodina šetříte, proto mu nekoupíte drahou stavebnici. Spolužáci ve škole ve vašem potomkovi snadno vytvoří dojem, že pokud nemá tento skvělý mobil, je úplně out. O to více musíte zafungovat vy jakožto rodiče, kteří dítěti objasní, že mít drahé věci není vůbec důležité.

Nekupujte drahé věci. Jakmile dítě za vysvědčení jednou odměníte drahým dárkem, velmi pravděpodobně jej bude vyžadovat i příště. Na to se připravte. Dražší dárky si můžete nechat na narozeniny, za vysvědčení s dítětem radši zajděte do restaurace. Rovněž nedoporučujeme odměnit ho penězi, a už vůbec ne ve vyšších částkách.

Spojte praktické nákupy a odměnu. Chtěli jste dítěti koupit kolo nebo nové boty? Nekupujte danou věc v květnu, ale pokud to jde, počkejte měsíc déle na vysvědčení. Chytře zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Hra na restauraci. Nemusíte utratit majlant a přitom si to dítě může užít. Zajděte na zákusek nebo do pizzerie a nechejte dítko samo si objednat. Starší děti můžete pobídnout, aby si jídlo objednaly v angličtině nebo jiném cizím jazyce, který se ve škole učí. Můžete si s nimi zahrát hru, že jste cizinec a ono za vás objednává. Dobroty v cukrárně vás mohou vyjít do stovky, jídlo v pizzerii pak do 200 Kč. Nebo si pizzu můžete objednat s sebou a sníst si ji na čerstvém vzduchu v parku.

Oblíbený dort. Upečte dítěti jeho zamilovaný dort. Jednoduché, víc dodávat snad ani nemusíme, že.

Koupaliště nebo ZOO. Konec školního roku je skvělá příležitost, jak nalákat děti do ZOO, na koupaliště, zámků či jiných kulturních památek. Řada organizací si připravuje různé slevové akce, proto si stačí pouze zjistit, co se kde chystá. Nemusíte si lámat hlavu programem, když už jej za vás připravili jiní.

Žádné komentáře:

Okomentovat