pátek 13. května 2016

Moderní oblečení za pár korun – víme, kde nakupovat

Podle poslední módy, bez běhání po obchodech, bez front na kabinku a za pár korun. Naše online půjčka Kamali si z vás nedělá žerty, opravdu to jde, jen musíte věnovat trochu času hledání. Čas je prakticky nejvyšší položka, kterou budete muset zaplatit.

V dnešní době velmi dobře funguje inzerce na oblečení z druhé ruky. Nemusí se přitom jednat o obnošené kousky. Oblečení naopak často najdete ve skvělém stavu, pouze někomu nepadlo nebo jej dostal darem a nelíbí se mu styl.

Oblíbená je český web Vinted, pro některé možná známý pod původním názvem Votočvohoz. Místo, kde najdete nespočet rozličného oblečení, bot, kabelek a doplňků pro dámy, pány, ale i děti. Návštěvníci si zde vyměňují oblečení, které sami nevynosí a rádi by ho za pár korun poslali dál. Pozor, na Vinted.cz musíte být přihlášení, jinak se nemůžete s prodávajícími domlouvat. Komunikujete napřímo, rovnou s majiteli oblečení, takže je domluva relativně rychlá. Většinou vám vybrané kusy přijdou poštou, dá se však domluvit na osobním odběru, pokud jste ze stejného města. Vybrané oblečky si můžete náhodně prohlížet, ale lze i vyfiltrovat specifický typ zboží, např. zelené tenisky.

Dále zkuste Mimibazar, který se zdaleka nezaměřuje výhradně na dětské zboží. Objevíte tam dámskou módu, ale i bytový textil nebo potraviny, jednoduše téměř vše. Oblečení se vyměňuje, prodává a občas i věnuje zdarma. Dopisovat si s druhou stranou můžete, i když nejste přihlášeni.

Nemusíme zůstávat pouze v České republice – zahraniční, převážně čínské e-shopy také nabízejí nepřebernou nabídku levného oblečení. Velmi dobré zkušenosti máme například s internetovým obchodem Aliexpress. Platit se dá pouze kartou, proto si nejdříve ověřte, že máte platební kartu nastavenou pro internetové transakce. Částky jsou uváděny v dolarech, takže si je musíte přepočítat a na zásilku zpravidla čekáte až 1–2 měsíce. To jsou pravděpodobně nejčastější důvody, proč se nakupování v Číně Češi bojí. Nicméně zcela zbytečně. Na Aliexpressu se nachází kvantum módních kousků doslova za pár korun. Letní šaty za 200 Kč i s dovozem. Výběr je téměř nekonečný, proto se připravte na pár hodin strávených u počítače. Kdo vládne angličtinou, může si přečíst i užitečné recenze ostatních kupujících.

A vracíme se zpátky do domoviny. Komu by to nestačilo, může vyzkoušet Facebook. Jeden by nevěřil, kolik najde různých skupin s oblečením. Někdy se jedná o kousky z druhé ruky, někdy fungl nové věci pouze někomu nesedly.

Kamali namátkou vybírá:

https://www.facebook.com/groups/eshopsale/
https://www.facebook.com/groups/253147014801746/

Jistě facebookových skupin vyhledáte více, některé jsou smíšené i s nábytkem a věcmi do domácnosti, jiné jsou rozlišené i podle větších měst:

https://www.facebook.com/groups/430858610335696/
https://www.facebook.com/groups/303819423017426/

Máte nějaký jiný tip na webové stránky s levným oblečením? Napište nám.

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat