pondělí 16. května 2016

Kam na výlet v okolí Olomouce, zn. levně

Dobrodružné a zábavné výlety nemusí stát mnoho, dokonce vás nemusí stát ani korunu. Minule jsme vám naplánovali výlet po industriální a dávno ne černé Ostravě, nyní vám půjčka Kamali ukáže, kam se podívat v okolí Olomouce. Na cestu vám bude stačit jízdenka MHD a svačina.

Široko daleko vyhlášené poutní místo s bazilikou Navštívení Panny Marie se jmenuje Svatý Kopeček a leží zhruba 5 km od Olomouce. Pohodlně se k němu dostanete autobusem č. 11, který jezdí z hlavního nádraží. Do baziliky se neplatí vstupné. Na Svatém Kopečku se konají bohoslužby, mše, poutě, ale i ryze světské akce jako například cestopisné toulky po různých koutech světa. Aktuální dění si ověříte na webových stránkách. Výlet stojí za to, i když se právě nekoná žádný program. Zpátky si můžete udělat procházku na zříceninu kláštera Kartouzka – z Kopečku jděte po červené směrem k ZOO, poté se napojte na modrou turistickou značku a za zříceninou pokračujte na Nové Sady a přírodním parkem Údolí Bystřice dorazíte po zelené zase zpátky ke Kopečku. Vycházka trvá zhruba 2,5 hodiny a měří 8 km.

S nadcházejícím teplým počasím jistě uvítáte osvěžení u vody. Oblíbeným místem je zatopená pískovna Náklo, k níž se autobusem z centra Olomouce dostanete za půlhodiny. Těžba písku stále probíhá, koupat se proto můžete pouze na vyhrazených místech, avšak voda je krásně čistá. V těsné blízkosti se rozkládá Litovelské Pomoraví a Dům přírody s Galerií v přírodě. Představte si je jako ekologický malebný park, který vkusně a originálně zkrášlili čeští umělci. Vytvořili v něm odpočinková zákoutí s herními prvky, takže nudit se rozhodně nebudete. Procházka z Nákla do Domu přírody trvá necelé dvě hodiny a odtud vás pak zpátky do Olomouce zaveze vlak z Horky nad Moravou. Jezdí každou hodinu.

Kam zdarma v centru Olomouce

Muzeum umění Olomouc, každou středu vstup zdarma

Katedrála sv. Václava

Svatomořická věž nad Horním náměstím

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchod odkudkoli Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat