středa 25. května 2016

5 tipů, jak sehnat levný nábytek

Naše online půjčka Kamali vám dokáže, že za vybavení do bytu nemusíte utratit jmění. Víme totiž, kde obstarat levný nábytek.

Showroomy. Nábytek vystavený na prodejně vás vyjde mnohem levněji. Někdy jsou na něm sice menší závady jako například odřeniny, praskliny nebo vybledlá místa. Je vždy na individuálním posouzení, zda se jedná o vadu estetickou, nebo funkční. Většinou ale výrobkům nic není. Zvlášť velké prodejny s nábytkem nabízejí vystavený nábytek s velkou slevou. Pokud na takovou akci nenarazíte, nebojte se poptat u prodavačky.

Facebookové skupiny. Velice populární způsob, jak koupit nebo prodat vybavení z druhé ruky. Sociální sítě patří mezi prostředí, kde se informace šíří a mění rychlostí blesku, proto musíte nabídku pravidelně sledovat nebo mít z pekla štěstí. Ať tak či tak, na Facebooku se dají pořídit slušné kousky. A kde?

 • Buy & Sell Brno
 • Prague/Praha Buy and Sell
 • Inzerce – prodám, koupím, pronajmu, vyměním, daruji, hledám – kraj Vysočina
 • Oficiální Facebook SUPER bazar/ inzerce koupím, prodám, daruji, vyměním

Renovace starého nábytku. Opravdu potřebujete nový nábytek? Domácí kutilové, zamyslete se, zda by vám menší renovace neušetřila pár stovek, nebo dokonce tisíc korun. Staré skříně natřete disperzní barvou, lazurovacím lakem anebo jim obstarejte stylovou patinu. Výměna čalounění bývá zpravidla trochu náročnější, ale s kvalitním návodem to zvládnete raz dva.

Cenově dostupné materiály. Nemusíte spát na posteli z masivu, naprosto postačí lamino, někdy označované též LTD. Jádro tvoří dřevotříska obalená laminovacím papírem, proto je nábytek z lamina výrazně levnější. Jinou alternativou je nábytek z palet. Z nich si můžete vytvořit nejen postel, ale i konferenční stolek nebo gauč.

Vetešnictví a bazary. Kdo má čas navíc a nevadí mu chvíli hledat, než objeví perlu mezi harampádím, nechť zavítá do vetešnictví a bazarů. Ve větších městech jich je hned několik, Japonská půjčka namátkou vybírá ze dvou největších měst:

Praha: Levný nábytek z Žižkova, Bazar nábytku u Slávka a mnoho dalších.

Brno: prodejny sítě bazarů Zlevněnka (ulice Štefánikova 44 a Křenová 67), Bazar na Hybešově 24 nebo vetešnictví U sedmi švábů (Anenská 8).

Další kapitolou jsou velké online bazary jako Bazoš nebo Sbazar od Seznam.cz. Nábytek je někdy nabízen jen za odvoz a inzeráty přibývají každý den, proto si celkem snadno počíháte na skvělou nabídku.

1 komentář:

 1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Obchod odkudkoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat