pátek 22. dubna 2016

Příjem navíc: Brigády, které fungují

Splácíte půjčku, šetříte, kde můžete, své výdaje jste srazili na minimum a stále nevycházíte s financemi. Kamali vám poradí, jak získat peníze navíc. Brigády a příležitostné přivýdělky jsou tou nejsnazší cestou.

Můžete vypomáhat s pracemi v domácnosti. Podejte si svůj vlastní inzerát nebo využít některou z existujících agentur, které již mají své stálé klienty. Záleží, jaká činnost vám vyhovuje nejvíce.

Žehlení, úklid a hlídání dětí. Můžete si sehnat brigádu na žehlení prádla, např. u http://ironingladies.cz nebo www.zehlenipradlasdovozem.cz. Případně se můžete pustit do uklízení domácností nebo i firem. Budete-li pracovat pečlivě a důsledně, o zakázky nebudete mít nouzi. Všichni zaměstnavatelé se shodují, že najít spolehlivé pracanty není snadné.

Hlídání. I v této oblasti máte fůru možností: Někdo radši hlídá děti (www.hlidacky.cz), jiný zase psy (www.doginni.cz). Ať tak či tak, objevíte mnoho agentur nebo zprostředkovatelských webů, na kterých se zaregistrujete a komunikujete přímo se zákazníkem, tudíž neplatíte žádnou provizi.

Dejte si do těla. Dalším způsobem, jak přijít k penězům navíc, je předcvičování jógy, pilates, bosu, trampolínek a kvanta dalšího cvičení, které je právě v módě. Budete sice muset absolvovat rekvalifikační kurz, který není zadarmo, pak ale cvičíte, hubnete a ještě vyděláváte.

Opravy a údržba. Zruční muži mohou brigádničit jako hodinoví manželé. Přivrtat poličky, spravit protékající záchod a posekat zahradu – žádný problém? Tak to je brigáda přesně pro vás. Přidejte se třeba k www.supersoused.cz, zatím pouze okolí Prahy a Brna. Tip na inzerci: Hodinové manžele vyhledávají také starší důchodkyně, které neovládají internet. Zkuste proto využít vývěsku v supermarketu.

Doučování. Vynikáte v matice nebo angličtině? Podejte si inzerát na doučování, oprášíte si staré vědomosti, procvičíte mozek a ještě si k tomu vyděláte nějaké peníze navíc. Nemusíte zůstat pouze u předmětů ze školy, vyučujte třeba hru na hudební nástroje, malování nebo tanec.

Osvědčila se vám nějaká jiná výnosná brigáda? Napište Kamali do komentáře.

Žádné komentáře:

Okomentovat