pátek 22. dubna 2016

Kamali radí: Nevěřte oddlužovacím agenturám

Nechtěli jsme vás zbytečně napínat, proto jsme tu nejdůležitější radu napsali rovnou do titulku článku. Vyhněte se oddlužovacím agenturám, většinou vám nijak nepomohou, ba naopak ještě zaplatíte peníze navíc.

Dluhová past, někdy také dluhová spirála, označuje stav, kdy nejste schopni splácet své závazky. Ve snaze splatit své současné dluhy si opětovně půjčujete a vaše dluhy rostou. V krizi se pak lidé mohou obrátit na domnělého „odborníka“, na agenturu, která slibuje, že vám od dluhů pomůže. Opak je pravdou, tyto agentury se touží pouze přiživit na vašich problémech a ještě jim za to budete muset zaplatit provizi. Na nekalé praktiky a nesmyslně vysoké poplatky různých oddlužovacích společností bylo několikrát v minulosti upozorňováno, a přesto se objevují stále noví chudáci, kteří jim sednou na lep.

Idea vyhledat odbornou pomoc není v zásadě špatná, obraťte se ale na neziskové poradny, které vám pomohou zodpovědět otázky či navrhnou nejlepší smysluplné řešení. Cest, jak z úzkých, existuje více a záleží na tom, jak velké máte dluhy. Nejčernější možností je vyhlásit tzv. osobní bankrot neboli podat návrh na oddlužení, podle insolvenčního zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení. Razantní řešení, které pro mnohé představuje úlevu a nový začátek.

Oddlužení však nemůže podstoupit úplně kdokoli. Osobní bankrot můžete vyhlásit jedině, když dlužíte minimálně dvěma věřitelům. Musíte být se splácením pozadu více než 30 dní a oddlužení neuplatníte na hypotéky a další půjčky kryté zástavou. V poslední řadě musíte mít v době vyhlášení bankrotu práci.
Kamali radí - nevybíjejte klín klínem; věřitelé, kteří jsou ochotni půjčit již zadluženým osobám, pouze zneužívají nešťastné situace. Vzít si půjčku na splacení svých dluhů nedoporučujeme, protože se jedná pouze o krátkodobé řešení. Efektivnější bude nastavit si nový a funkční způsob splácení dluhů, rozhodnout se, kde ušetříte a jak byste případně zvýšili své příjmy. Promyslete si, jaké náklady můžete seškrtat a domluvte se s věřiteli na reálném způsobu splácení.

2 komentáře:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchod odkudkoli Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat
  2. Like other tablet gadgets, the elevated playing in} space on gadgets such as the PlayBook lets you take pleasure in more in-game features and nicely as|in addition to} a large number of|numerous|a lot of} actual games. Whether you prefer to play on an Android, iPhone or Windows, all our really helpful cellular casinos might be suitable with your 카지노 사이트 chosen system. Operators can even provide month-to-month account statements to show out|to indicate} how much money a player lost over a month.

    OdpovědětVymazat