pondělí 18. dubna 2016

5 tipů, jak ušetřit na svatbě

I v tak velký okamžik, jakým svatba nepochybně je, můžete ušetřit. Dopředu si stanovte rozpočet svatby a průběžně jej kontrolujte. Jistě máte na začátku představu, kolik jste ochotni do svatby investovat a kolik vám chybí. Možná vám schází jen pár tisíc, které si ale můžete snadno půjčit u Kamali.

Žádné dary, jen jídlo Jednou z nejnákladnějších položek je svatební hostina. O tom není pochyb. Přemýšlíte, jaké sváteční jídlo zvolit, aby všem chutnalo? Japonská půjčka má pro vás netradiční tip. Řekněte svým hostům, aby vám nenosili žádné dary a místo toho pro vás připravili jídlo. Někdo rád peče sladké, jiný přinese saláty, další umí báječnou sekanou, tetička připraví koláče a děda porazí sele. Pokud si to dobře zorganizujete, ušetříte tímto způsobem opravdu dost.

Svatební přirážka Každý chce na svatbě vydělat. Květinářka si za stejnou kytku řekne o 15 % víc jen proto, že přiznáte, že se jedná o svatební kytici. Kadeřnice si přisadí za účes, který by normálně takto drahý nebyl. Svatební dort vás vyjde dvakrát tolik jako dort ze stejných surovin, jen bez bílé polevy apod. Pokud to jen trošku jde, neříkejte, že se jedná danou věc máte na svatbu.

Švadlena z Číny

Jste dobrodružná povaha a nebojíte se riskovat? Objednejte si svatební šaty z čínského e-shopu. Ne, netropíme si z vás žerty. Podnikaví Asiati tento byznys dotáhli téměř do dokonalosti. Na webových stránkách najdete stovky a stovky různých střihů svatebních šatů. U každých jsou přesně popsány míry a krásné šaty pořídíte už od 1 500 Kč. Můžete si dokonce vybrat zboží, kde neplatíte poštovné. Nevýhody: čekáte delší dobu, v průměru tak 6–8 týdnů. Nemůžete si pořádně prohlédnout materiál šatů a největší riziko tkví v tom, že vám šaty nemusí sednout.
http://www.made-in-china.com/
http://www.aliexpress.com/

V místě trvalého bydliště Zn.: prsteny nejsou podmínkou. Vyberte si obřad v místě trvalého bydliště a nebudete platit žádný poplatek. K uzavření manželství potřebujete pouze dva svědky a to je vše. Ani tradiční a pro některé naprosto nepostradatelné snubní prstýnky nejsou podmínkou.

Plánujte s předstihem
U domlouvání ceny si důkladně ujasněte, co přesně a za kolik dostanete. Tak například svatební fotky: Zeptejte se fotografa, kolik hodin stráví na svatbě, kolik fotek vám udělá, kdy je dostanete a jestli jsou v ceně započítané hodiny za případné úpravy, jakým způsobem se řeší reklamace apod.

Svatba nemusí být drahá, stačí si jen dobře promyslet náklady. Znáte další tipy, jak ušetřit? Podělte se s ostatními.

Žádné komentáře:

Okomentovat