pátek 22. dubna 2016

5 tipů, jak ušetřit na bydlení

Naše online půjčka Kamali vám přináší tipy, jak ušetřit při bydlení.

Obecní byt
Zkuste si požádat o pronájem obecního bytu. Proces bude sice trochu zdlouhavější – musíte mimo jiné prokázat, že nevlastníte jinou nemovitost a že současné bydlení nevyhovuje vaší sociální nebo zdravotní situaci, nicméně městské byty mívají levnější nájemné. Někdy můžete narazit i na „akci“, kdy město nabízí některé byty (třeba v méně atraktivních lokalitách) s výrazně nižším nájmem. Město také nabízí tzv. „sociální byty“ pro sociálně znevýhodněné osoby nebo „startovací byty“ pro mladé manžele s nižšími příjmy a podobně. Sledujte webové stránky úřadu, městské vývěsky, ale i weby realitních kanceláří.

Spolubydlící
Pronajměte si pokoj místo bytu. Budete se muset trošku uskrovnit a obrnit tolerancí proti různým typům spolubydlících, ale ušetříte. Pokoj v bytech dál od centra, případně pronájem části rodinného domku zpravidla bývá levnější.

Levný proud

Na webových stránkách svého distributora elektřiny si zjistěte, kdy se ve vašem bytě spíná tzv. nízký tarif (NT) neboli noční proud. Časy se liší podle roční doby, sazby nebo třeba dne v týdnu. Dobu nízkého tarifu si ověříte na webu, musíte ale znát přesnou lokalitu a kód, který je napsán přímo na přijímači hromadného dálkového ovládání (HDO), tedy na elektroměru. Během nízkého tarifu odbavte na elektřinu nákladné činnosti, jako je praní prádla, pečení, vaření nebo žehlení.

Hradba okolo topení
Lidé si často zastavějí radiátory nábytkem nebo překryjí záclonami a poté se diví, že musí platit vysoké účty za topení. Okolí radiátorů nechejte volné, aby teplo mohlo proudit do bytu. Intenzitu vytápění můžete ještě podpořit reflexními foliemi, které by dle výrobce měly snížit tepelné ztráty až o 45 %.

Zbavte se starých krámů
Poslední rada půjčky Kamali nešetří ani tak vaši peněženku, jako hlavně prostor v bytě. Volný víkend je ideální příležitost, kdy zrevidovat své dosavadní „jmění“ a udělat pořádnou čistku. Staré a nepotřebné věci můžete prodat nebo věnovat za odvoz na různých bazarových webech. Stejně tak dobře na těchto webech můžete nakoupit s výraznou slevou.

Weby:
http://aukro.cz/

http://nabytek.bazos.cz/
http://nabytek-bazar.dobazaru.cz/


Vyzkoušejte facebookové skupiny:
Buy & Sell Brno
Prague/Praha Buy and Sell
Inzerce – prodám, koupím, pronajmu, vyměním, daruji, hledám – kraj Vysočina
Oficiální Facebook SUPER bazar/ inzerce koupím, prodám, daruji, vyměním

1 komentář:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Připojte se k úspěchu - Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat