úterý 29. března 2016

Kam na výlet v okolí Prahy, zn. levně

Naše rychlá půjčka vám ukáže, že objevování krás české krajiny nemusí vyjít draho. Poměrně levně můžete podniknout krásné výlety do přírody. Nemusíte si kupovat žádné jízdenky, platit za benzin, stačí vám pouze lístek na MHD. V okolí větších měst často objevíte krásy, o nichž jste neměli ani tušení. Nač jezdit daleko, když můžete podnikat zajímavé výlety nedaleko svého bydliště.

Prokopské údolí
Kousíček od centra Prahy najdete oázy zeleně, krásné lesy a naučné stezky. Malebná příroda vás čeká například v Prokopském údolí. Vápencovité skály obklopené lesy a loukami, skalní jezírko s písčitou pláží, několik přilehlých studánek a Dalejský mlýn – to je jen stručný výčet krás, které se nacházejí jen pár minut pěšky od zastávky metra Nové Butovice a vlakové stanice Praha-Hlupočepy. Nad Prokopským údolím se ve výšce 150 metrů vine viadukt Pražského semmeringu, unikátní technické památky. Zájemci si mohou užít vyhlídkovou jízdou vlakem dlouhou 8 km. Jdete-li ze Smíchova, sedněte si vpravo a z okna motoráčku uvidíte překrásné výhledy na Vltavu s podolskou vodárnou, Vyšehrad, mrakodrapy na Pankráci i na žižkovský vysílač. Svačinu si sbalíte do batohu a během výletu si uspořádáte piknik. Během výletu zaplatíte pouze okolo 50 Kč za vyhlídkovou jízdu vlakem.

Od Hvězdy ke Hvězdárně
Pro ty, co upřednostňují historické památky a sepětí s městem, jsme si připravili výlet okolo renesančního Letohrádku Hvězda, Bílé hory, Ladronky a Strahova. Trasa začíná u tramvajové zastávky Vypich, odtud vede upravená cestička až k Letohrádku s půdorysem šesticípé hvězdy. Jakmile se památkou dostatečně pokocháte, vraťte se stejnou cestou zpátky, přejděte ulici Bělohorskou a po upravené asfaltové cestičce vhodné třeba na kolečkové brusle nebo koloběžku pokračujte k Landronce. V okolí najdete dostatek laviček, dětských hřišť a zelené plochy. Když budete pokračovat dále, dostanete se k největšímu stadionu u nás Strahovu. Vytrvalci, kterým se ještě nechce domů, mohou směle pokračovat až na Petřínskou rozhlednu nebo Štefánikovu hvězdárnu. Opět vás celý výlet nemusí stát ani korunu.

Noční pohled na Letohrádek Hvěžda,  autor fotografie: Václav Brodský, zdroj fotografie: Wikipedia

Žádné komentáře:

Okomentovat