středa 30. března 2016

Kam na výlet v okolí Brna, zn. levně

V blízkém okolí druhého největšího města v ČR se nachází mnoho krásných míst. Zadarmo nebo za nízký peníz tak podniknete výlet do přírody, kde si skvěle odpočinete. Na všechna místa se pohodlně dopravíte MHD, takže vám úplně postačí „šalinkarta“ (předplacená jízdenka na určité období, měsíc, čtvrtrok, rok). Naše online půjčka vám přináší dva tipy na prima výlet.

Mariánské údolí
Rozkládá se na východ od centra města a mezi místními je velice oblíbené, protože nabízí mnoho různých stezek. Snadno si tak naplánujete kratší procházku i celodenní výlet až do přilehlé vesnice Ochoz. V Mariánském údolí narazíte na několik restaurací, ve kterých se můžete občerstvit. Po cestě ale objevíte také lavičky i plácky zeleně, kde si můžete bez starostí sníst i svačinu připravenou doma. Výlet můžete začít buď od stejnojmenné konečné zastávky autobusu MHD č. 55 (na točně) nebo od autobusové zastávky Líšeň, hřbitov (bus č. 58). Půjdete-li od hřbitova, zkrátíte si cestu přibližně o 3 km a vyjdete u Muchovy boudy. Zase vám ale uteče procházka okolo dvou vodních nádrží, možnost občerstvit se ve 2 restauracích a seznámit se se zvířátky v zábavním areálu. Necháme na vašem rozhodnutí, jakou trasu si vyberete. Od Muchovy boudy po modré turistické značce prakticky stále po rovince pokračujete 7 km až do Ochozu. Po cestě můžete odbočit k několika přilehlým jeskyním. Z Ochozu se autobusem dostanete pohodlně až do Brna.

Na hrad Veveří mimo hlavní stezku
V Bystrci na konečné tramvaje č. 1 se rozkládá tzv. Prýgl, rozumějte brněnská přehrada. Kolem ní si můžete vyšlapovat dle libosti, třeba až na její konec k hradu Veveří, případně se od půlky dubna do října můžete povozit parníkem. Japonská půjčka vám představí alternativní a méně frekventovanou trasu, jak dostat k hradu jinak než okolo břehu přehrady. Od Přístaviště (zast. tramvaje č. 1 + 11) postupujete po levé straně přehrady a žluté turistické značce, přejdete silnici a pokračujete stále dál do kopečka oblastí s názvem Kočičí Žleb. Vede tudy také cyklostezka, proto se nelekněte kol. Za Ríšovou studánkou se držte modré, která vás dovede až k hradu Veveří. Zpátky se můžete vydat okolo přehrady nebo nasednout na autobus. Ten vás doveze zpátky k přístavišti. Jednosměrná trasa k hradu měří necelých 8 km a stoupá lehce do kopce.

Žádné komentáře:

Okomentovat