pondělí 21. března 2016

Kamali uvádí: 5 tipů, jak ušetřit na dovolené

Cestování nemusí být drahé. Kamali vám přináší 5 užitečných tipů, díky nimž budete poznávat svět a nezaplatíte za to jmění.

1. Buďte ve střehu
Vyžaduje to sice trošku času navíc, ale určitě se vám to vyplatí. Chce to jen sledovat výhodné ceny letenek či jiné akce, které vám ušetří výdaje za dopravu. Webových stránek existuje několik, tak například:
http://zaletsi.cz/
https://cz.skypicker.com/
http://www.levneletenky.cz/
Vyberte si vysněné místo, a pokud nechcete stránky pravidelně hlídat, nastavte si upozornění na e-mail, které obdržíte vždy, když budou letenky do vámi vybrané destinace za parádní cenu.

2.  Šťastná hodinka

Můžete šetřit a zároveň chodit na jídlo do restaurace, případně na drink do baru. Stačí si pohlídat tzv. „happy hours“, dobu, kdy restaurace podávají klasická jídla nebo nápoje za nižší ceny (někdy až o 50 %). Většinou se jedná o neatraktivní denní dobu, například 14–16 hodinu odpoledne. Vy jste ale na dovolené, takže kdo by se ohlížel na čas.

3. Ubytování za hubičku
V různých zemích existují různé weby s „výprodejem“ ubytování. Princip je jednoduchý, musíte si pokoj rezervovat na poslední chvíli, zhruba 2 dny předem. Dostanete se tak klidně do čtyřhvězdičkového hotelu v centru města s pohádkovou slevou. V USA a Kanadě hlavně, ale už i v jiných anglicky mluvících zemích výborně funguje www.hotwire.com. Celosvětově rozšířený je třeba www.booking.com, kde najdete nespočet různých destinací s ubytováním v těch nejlevnějších hostelech i luxusních hotelech. Ušetřit za ubytování můžete také tím, že budete bivakovat u místních, k tomu skvěle využijete stránky jako www.airbnb.cz nebo www.couchsurfing.com.

4. Cestujte mimo hlavní sezónu
A tím neříkáme, abyste do Alp na lyže jezdili už na začátku října. Mnohdy stačí vyrazit třeba jen týden nebo 14 dní před hlavní sezónou a seženete ubytování znatelně levněji. Hlavní sezóna se místo od místa liší, proto si nejdříve zjistěte, kdy začíná v Thajsku a kdy v New Yorku.

5. Vyhněte se turistickým pastem
To se snadno řekne, že? Užitečné je vždy si před cestou nastudovat průvodce. Můžete si zakoupit knížku, kupříkladu z edice Lonely Planet, ale pozor, platí, že čím starší vydání, tím lepší, rozumějte méně komerční, tipy! Anebo zkuste pohledat na internetu rady místních či zcestovalých turistů. Stále rozšířenější jsou tzv. use-it mapy, které pro turisty připravili místní. Najdete v nich plno prima rad, kam zajít na jídlo, nákupy, památky, ale i za večerní zábavou.
https://www.use-it.travel/

Další tipy, jak šetřit najdete na blogu naší rychlé půjčky příště.

Žádné komentáře:

Okomentovat