pondělí 21. března 2016

Kamali uvádí: 5 nejkrásnějších míst v Japonsku

Písečné kopce Tottori-sakyu

Zdroj fotky: Wikipedia
Písečné duny kousek od města Tottori jsou největšími v Japonsku a vytvářely se po tisíce let. Dosahují výšky až 50 metrů, a můžete si po nich dokonce sjet dolů na prkně (to se z vás pak stane sandboardista). Při pohledu na hromady písku byste řekli, že jste spíše na poušti v Africe, a ne v Japonsku.

Opičí park Jigokudani v Naganu
Zdroj fotky: Wikipedia
V parku Jigokudani žije zhruba 200 japonských makaků (někdy označovaných jako sněžné opice), což by nebylo tak zvláštní, kdyby se v parku nenacházely také termální prameny, kam by se tito makakové chodili koupat. Návštěvníci parku tak mají jedinečnou příležitost spatřit spokojené opice naložené ve vodní lázni. Celý zážitek je navíc velmi efektní hlavně v zimě, kdy se za líně rozvalenými opicemi tyčí bíle zasněžené vrcholky hor.

Bambusový les Sagano v Kjótu
IMG_5294Zdroj fotky: Flickr, Brian Jeffery Beggerly
Je považován za jeden z nejmalebnějších lesů na světě. Specifický zvuk, který bambus ve větru vydává, v lidech vyvolává uklidňující, až meditativní pocit, proto je tento unikátní bambusový les tolik oblíbený.

Svatyně Itsukushima

Itsukushima Shrine torii gate
Zdroj fotky: Flickr, Joe deSousa
Šintoistická svatyně patří do chrámového komplexu zařazeného na seznam UNESCO. Tento komplex se rozkládá na stejnojmenném ostrově v prefektuře Hirošima a světové vyhlášená je především brána torii, protože za přílivu „pluje“ na vodě, za odlivu k ní pak můžete dojít pěšky.

Hora Fudži
Fuji with Chureito Pagoda
Zdroj fotky: Flickr, Reginald Pentinio
Jistě jste již někdy viděli dechberoucí obrázek s majestátní svatou horou Fudži (3 776 m n. m.). Výše položené místo v Japonsku už nenajdete. Tato stále aktivní sopka, ač s malou pravděpodobností další erupce, k sobě láká mnoho turistů a udává se, že ji ročně navštíví okolo 200 000 osob. Japonské přísloví tvrdí, že ten, kdo horu Fudži zdolá jednou, je moudrý, kdo na ni vyšplhá podruhé, je blázen. Zvažte sami.

Další zajímavosti z japonské přírody a kultury vám naše rychlá půjčka přinese příště!

Žádné komentáře:

Okomentovat