úterý 22. března 2016

Kamali radí, jak ušetřit při nakupování online


Incognito a se slevou
Některé e-shopy jsou mazané a sledují vaše chování na internetu. Díky cookies vědí, že jste u nich už jednou zboží hledali a nyní jste se vrátili, a mohou vám prodat zboží s přirážkou (to dělá třeba Amazon). Obejdete to tak, že na daný e-shop přejdete z anonymního okna. Pomůže vám klávesová zkratka ctrl+shift+N.

Získejte odměnu za nákup
Cashbackové portály určitě nepatří mezi nejžhavější novinky, ale i přesto o nich zatím víc poměrně málo lidí. Cash back znamená doslovně „hotovost nazpět“ a prostřednictvím těchto webů vám obchodník vrátí určité procento z částky, kterou jste zaplatili. Můžete si například přes www.plnapenezenka.cz nebo www.refundo.cz objednat kafíčko z Tchiba a dostanete 5 % z nákupu zpět. Princip není složitý. PlnáPeněženka přivede různým spřáteleným e-shopům zákazníky, za což dostane provizi, a část z ní pošle vám na účet. Navíc ještě získáte odměnu za registraci (50 Kč). Všichni by pak měli být spokojení.

Jako od strejdy z Ameriky
Možná jste si sami všimli, že některé zboží v USA stojí méně. Závidíme, vztekáme se, ale nic s tím nejspíš neuděláme. Chtěli byste si koupit foťák z amerického e-shopu, ale máte smůlu, protože do ČR vám ho nikdo nepošle. Ha, na to se ovšem dá vyzrát. Zaregistrujte se na www.shipito.com, které vám zdarma nebo za pár dolarů umožní používat adresu v USA a následně si nechat přeposlat zboží až do své české vlasti.

Srovnávejte
V době internetových srovnávačů zboží a online recenzí od koncových zákazníků by bylo bláznovství nepoužívat je. V Čechách je asi nejznámější Heureka, která sama nabízí různé akce (například den bez poštovného) a během chvilky vám ukáže nejlevnější zboží i částku za dopravu, kterou e-shop požaduje. Všechno je byznys, tudíž vězte, že si to firmy, které se vám u vybraného výrobku objeví jako první, mnohdy zaplatily. To ovšem neznamená, že díky nim nemůžete ušetřit.

Další šetřící tipy najdete na blogu naší nebankovní půjčky přístě.

Žádné komentáře:

Okomentovat