pátek 18. září 2015

Kamali radí: co dělat, když není na splátky

Ať děláte, co děláte, pár tisícovek vám do optima v rozpočtu pořád chybí? Poradíme vám, jak ušetřit a kde se dají získat nějaké peníze navíc.

Než si člověk vezme půjčku, je třeba to pořádně rozmyslet. Pro situaci před půjčkou by bylo třeba staré známé přísloví trochu poupravit. Alespoň třikrát měř a pak jednou řež. Někdy ale veškerá opatrnost světa nestačí, stane se něco, co předpokládat nešlo, a finanční problémy jsou na světě.

Splátku Kamali si můžete až desetkrát odložit, jak jsme psali v jednom z našich dřívějších článků. Na téma jak se nedostat do dluhové pasti nebo jak se z této nepříjemné životní situace vymotat, jsme dokonce před nedávnem uspořádali i online video poradnu. Podívejte se na sestřih toho nejzajímavějšího.Osvěty, ale není nikdy dost, tak jsme se rozhodli, že vám představíme seriál článků „Když peníze docházejí a splátky nepočkají“. Najdete jej na webu Home Credit a rozhodně stojí za přečtení.

Snižte náklady na domácnost

Přehled o příjmech a výdajích je základ. Pokud vám teče do lodi, taky nejdřív musíte najít, kde je díra. Jakmile budete vědět, kudy od vás peníze utíkají, lépe se můžete zaměřit na oblasti, v kterých se můžete uskromnit – ať už je to třeba tabák nebo zbytečné cesty autem. Překvapilo bz vás, kde všude se dá ušetřit. Čtěte podrobně v prvním článku seriálu.

Můžete si přivydělat

Když zkrotíte všechny výdaje, seškrtáte, co se dá, a stále se na lepší časy neblýská, je potřeba přemýšlet o tom, jak omezené finanční zdroje doplnit. Třeba zrovna vám pomůžou odpracované hodiny navíc. Pokud ne, můžete se podívat po brigádě. Další možnosti a tipy, jak doplnit příjmy najdete v druhém dílu seriálu.

Zbavte se přebytečných věcí

Když jde do tuhého, nostalgie musí stranou. Když vám věci zbytečně leží většinu roku ve skříni ladem, je lepší je prodat. A to, i když vás k těm kouskům vážou dávné vzpomínky. Ty vám přece zůstanou. Co lze prodat, kde, komu a jak získat tu nejlepší cenu radí závěrečný článek seriálu.

Chyběla vám v tomto přehledu nějaká zásadní rada nebo celá oblast? Máte lepší recept na to, jak zkrotit finance a vyhnout se nepříjemné finanční tísni. Napište nám do komentářů!

Žádné komentáře:

Okomentovat