středa 22. července 2015

Tisková zpráva 1/2015: Trh mikroúvěrů má za úkol kultivovat Japonská půjčka (dnes Kamali)

Home Credit vstupuje na tuzemský trh malých úvěrů, jež klientům nabízí krátkodobé půjčky ve výši jednotek až desítek tisíc korun. Své portfolium služeb rozšířil o unikátní Japonskou půjčku (www.JaponskaPujcka.cz), která je od 1. února 2017 známá jako Kamali. Nová služba nabídne od poloviny července nejnižší RPSN na trhu, nejférovější podmínky a expresní on-line vyřízení. Zároveň si klade nelehký cíl kultivovat pošramocenou pověst celého trhu s malými půjčkami.

Japonská půjčka na tuzemský trh vstupuje s kompletní on-line obsluhou a servisem, expresním schválením půjčky do 1 minuty. Většině klientů pak Japonská půjčka garantuje vyplacení peněz už během 10 minut od chvíle odeslání žádosti.

Nový produkt na trhu ale nabízí především vůbec nejnižší RPSN na tuzemském trhu. Roční procentní sazba nákladů mikropůjček je v Česku v průměru 2 000 %. Japonská půjčka má RPSN v rozmezí 48–52 % podle výše úvěru. Bez ručitele, bez nutnosti dokládat příjmy.

Přední poskytovatel spotřebitelského financování v Česku chce tímto krokem ovládnout a kultivovat tuzemský trh s malými expresními půjčkami. Do konce roku 2015 plánuje překonat hranici 50 000 vyplacených půjček. „Japonská půjčka si zakládá na nízkých cenách, rychlosti a především etickém přístupu ke klientům. Rádi bychom trh s pošramocenou pověstí kultivovali. Byli jsme šokováni tím, že někteří konkurenti například půjčují lidem v exekuci,“ říká Martin Řezáč, ředitel řízení rizika.

V České republice fungují desítky firem nabízejících rychlé půjčky. Jejich kvalita a solventnost se ale diametrálně liší. Podle spotřebitelských průzkumů někteří poskytovatelé malých úvěrů například využívají rozhodčích doložek (dlužník podpisem souhlasí s tím, že případný spor o nedodržení smluvních podmínek nebude řešit soud, ale rozhodce), mají neúměrně vysoké sankce za prodlení plateb a poplatky za prodloužení doby splatnosti. Pohledávky navíc často vymáhají neetickými metodami.

Japonská půjčka v Home Creditu nahrazuje službu Click Credit, která letos zvítězila v nezávislém hodnocení mikropůjček, kde byla zvolena nejférovější půjčkou na trhu. A úspěch měla i u klientů. Od jejího spuštění v květnu 2013 se vyplatilo okolo 20 tisíc půjček v celkové výši téměř 100 milionů korun.

Nová Japonská půjčka zachovává nízké úroky, ale je kompletně on-line, rychlejší a nabízí více peněz. Klientům nabízí možnost krátkodobých půjček se splatností jeden měsíc od 1 000 do 15 000 Kč. Stálí klienti pak mohou využít i možnost úvěru na 12 měsíců, a to až do výše 50 000 Kč, navíc s možností prodloužení doby splatnosti. "Japonská půjčka využívá inteligentní algoritmus z laboratoří Home Creditu, který každou žádost posuzuje podle mnoha různých faktorů zcela automaticky, bez zásahu lidské ruky,” dodává Řezáč.

Žádné komentáře:

Okomentovat